BNKS aktualitātes

Meklē palīdzību? Sazinies ar mums

Bauskā un Iecavā atgriežas vides akcija “Dod riepām otru dzīvi”

Ar pavasara un siltā laika tuvošanos tiek aktualizēts auto īpašnieku mūžsenais jautājums – kur likt vecās riepas un kas ir videi draudzīgākais veids, kā tās utilizēt? Tomēr, iestājoties pavasarim, nākas saskarties ar būtisku problēmu – nolietotās riepas vēl joprojām var atrast izmestas sadzīves atkritumos, ceļa malā vai mežā, radot kaitējumu apkārtējai videi.

Lai veicinātu iedzīvotāju atbildību un uzlabotu pieejamību pareizai nolietotu riepu utilizācijai, AS “AJ Power Recycling” sadarbībā ar SIA “3R’’ un SIA “Bauskas novada komunālserviss” no 11. aprīļa līdz 4. maijam rīko vides akciju “Dod riepām otru dzīvi”, kur Bauskas un Iecavas iedzīvotājiem būs iespējams bez maksas nodot nolietotās automašīnu riepas.

Riepu bezmaksas nodošanas akcijas ir viens no veidiem, kā mudināt autovadītājus utilizēt riepas videi draudzīgā veidā. Vides kampaņas ikgadējie dati pierāda, ka autovadītājiem ir pieaugoša interese atbildīgi atbrīvoties no vecajām riepām, ja tiek nodrošināta bezmaksas riepu nodošanas iespēja. 2023. gada kampaņas laikā autovadītāji otrreizējai pārstrādei nodeva gandrīz 25 tūkstošus nolietotu riepu.

Riepu pārstrāde samazina negatīvo ietekmi uz vidi un sniedz iespējas iegūto materiālu izmantot otrreizēji. Pārstrādei savāktās riepas var tikt pārvērstas granulās, kuras plaši tiek izmantotas sporta laukumu segumu ražošanā, celtniecībā, ceļu būvē, dažādu paliktņu, paklājiņu izgatavošanā un citur.

Nolietotās vieglo automašīnu riepas bez maksas tiks pieņemtas no 11.04.2024. līdz 04.05.2024. SIA “Bauskas novada komunālserviss” šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumos:

BAUSKĀ, BIRŽU IELĀ 8B

Darba laiks: Darba dienās 8.00–12.00 un 13.00–17.00, sestdienās 08.00–12.00.

IECAVĀ, EDVARTA VIRZAS IELĀ 46

Darba laiks: Darba dienās 8.00–12.00 un 13.00–17.00.

Akcijas periodā no vienas automašīnas iespējams nodot vienu riepu komplektu (četras vieglo automašīnu riepas bez diskiem). Iebraucot šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā, tiks reģistrēts automašīnas numurs. Pārējā laikā šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumos un citur vieglo automašīnu riepas iespējams nodot par samaksu. Tāpat šajos laukumos iespējams nodot izlietotus svina un cita veida akumulatorus, visu veida baterijas, eļļas filtrus un smēreļļas. Laukumu saraksts pieejams šeit: https://bit.ly/skirosanas-laukumi

Vides akcijas „Dod riepām otru dzīvi” mērķis ir informēt sabiedrību par nolietoto riepu kaitīgumu videi, iespējām tās nodot pārstrādei un atkārtotai izmantošanai. Šīs iniciatīvas rezultātā ik gadu tiek savākti vairāki simti tonnu nolietotu automašīnu riepu, kas pēcāk tiek atbildīgi apsaimniekotas.

Par AS “AJ Power Recycling”:

AS “AJ Power Recycling” darbojas izlietotā iepakojuma, videi kaitīgu preču un elektrisko un elektronisko iekārtu apsaimniekošanas sistēmās, kuras pārrauga Valsts vides dienests (VVD). AS “AJ Power Recycling” uzņēmumiem sniedz 100% atbrīvojumu no dabas resursu nodokļa samaksas. AS “AJ Power Recycling” ietilpst uzņēmumu grupā “AJ Power”. “AJ Power” darbojas kopš 2014. gada, un tās apgrozījums 2022. gadā bija 90 miljoni eiro.

atgriezties uz jaunumu sarakstu